7. Kapitola - Zájezd

30. září 2009 v 16:57 | Gaīa |  Jedna malá Rose...
Je to o ničem... vážně... Ale slibuju, že se polepším a příště už bude určitě kapitola ve které se budou dít závažnější věci, než je jen normální tlachání. I název kapitoli je divný, protože jak chcete označit tuhle směsku? O ničem, to by fakt sedělo, ale zase by to nikdo nečet! :D Tak hodně zdaru xD

Po obědě jsme měli ještě několik hodin, ale v těch se nic zajímavého nestalo. Ovšem něco zajímavého se stalo přo večeři, kdy se Sirius s Remusem hádali o jednu dívku...
"Siri zapomen na to!"vrčel Rem.
"Na co má zapomenout?" vmísila jsem se do hovoru.
"Zapomen ty!" oplatil mu to.
"A na co!" naléhala jsem. Nikdo si mě ale ani v nejemenším nevšímal. Povzbuzující, že...
"Siriusi ona není taková jako ty ostatní!"
"Jo, protože ji chceš, och pravá láska! Tak romantické!" odrfkl si Sirius pohrdavě a opřel se o židli. To nebylo nijak chytré gesto, protože ještě víc rozzuřilo Remuse, který už předtím byl výrazně nakloněný k němu a ted hrozilo, že jeho sněhobílá košile bude mít béžovou barvu od omáčky.
"Reme, pozor!" snažila jsem se ho kousek odtáhnout, ale mělo to přesně opačný účinek než jsem zamýšlela, jelikož se ještě víc naklonil a ted už doopravdy má zasviněnou košili.
Zaúpěla jsem a schovala si hlavu v dlaních.
"Jo, ti kluci... Nevšímej si jich..." chlácholila mě Lily.
"Když ono je to dost těžký..." poznamenala jsem, protože jsem právě spatřila Remuse, jak leze vzeky po stole a shazuje veškeré jídlo.
"Co děláš ty debile!" vyjekl Sirius, když ho Remus (pořád ještě na stole) nepříčetně popadl za košili a zuřivě s ním zatřásl.
"Šejk!" zavrčel a skočil na jeho židli. Židle nápor dvou nelehkých váh nevydržela a převážila se opěradlem dolů.
Chvilku připomínali dva geye v milostném obětí. Ale fakt jenom chvilku. Potom přípomínali spíš dvě hyeny, nebo tygry, nebo leopardy, prostě divokou, běsnící, nepříčetnou zvěř v chamtivém boji o potravu. V tomto případě "potravu" představovala nějaká velice žádaná dívka.
Nevzrušeně jsme s Lily celý souboj sledovaly a nehnuly ani prstem, abychom je od sebe odtrhli.
"Však co, jejich problém!" poznamenala jsem a Lily důrazně přikývla. Vzala jsem si chleba, pohodlně se opřela, jako předtím Sirius a přemýšlela, jestli mi nehrozí žádné nebezpečí ze strany moji kamarádky sedící naprosti mě v podobě náhlého "skoku". Vzápětí jsem skoro vyprskla smíchy. Došlo mi totiž, že dřív se Bradavice propadnou do podzemí, než Lily bude skákat přez stůl na něčí židli.

"Věnujte mi prosím chvilku pozornost!" zacinkal na sklenku jež byla před ním. Cinkal a cinkal, ale hluk neutichl, a tak se nejspíš naštval a třískl do sklenky tak silně, že se rozbila a na podlahu dopadlo sto malých, průhledných (ostrých) kousků. V tom nastal ve Velké síni naprostý klid. Dokonce i Sirius s Remusem zvedli hlavy, aby zjistili co se děje.
"Od dneška za měsíc se pojede na studijní výlet do Krásnohůlek a Kruvalu. Bude vybráno 12 lidí z každé koleje s nejlepším studijním prospěchem ze sedmého a šestého ročníku.Pojede se na měsíc. Seznam a podrobnější informace budou viset zítra ráno přímo naproti mě. Dobrou chut!" ukončil svůj proslov a my s Lily se na sebe zkoumavě podívaly.
Měla jsem zvláštní pocit a nevěděla jsem proč... Ale potom, po minutě dumání, jsem an to přišla. Přece Krásnohůlky znamenají mé přátele a hlavně Antoniettu!
"Jo, tam musíme jet Lilko!" začala jsem jásat.
"No sláva, já myslela, že ti to snad nedojde!" zašklebila se na mě. Vyplazla jsem na nic jazyk a šly jsme do ložnice.
Zapadla jsem do koupelny, a když jsme z ní o hodinu později zase vypadla čekalo na mě v pokoji nemilé překvapení.
"Takže zájezd do Krásnohůlek... Tam určitě moc chceš, že, když jsi tam strávila pět studijních let mezi samýma šmejdama... Nedivím se, že je ted tebe také taková šmejdka! I když ty jsi zdědila geny po vaší babce ne?" provokovala mě, kdo jiný, než Cameronne.
"Proč vy se Zmijozelskou krví máte pořád chut všem otravovat život..." zapřemýšlela jsem nahlas a v klidu si malovala rty labelem, jelikož jsem se nechtěla vztekat.
"Protože jsme někdo, narozdíl od vás nicek!" namyšleně pohodila hlavou a nasadila postoj přesvědčené "modelky". Né, že by byla přímo ošklivá, každopádně její vzhled rozhodně neodpovídal jejímu nepřiměřeně velkému sebevědomí.
"Jestli se chceš chovat jako Zmijozelská lady, budeš muset na sobě ještě hodně zapracovat!" dala jsem ji užitečnou radu. Probodla mě vražedným pohledem.
"Co ty o tom můžeš vědět!" vyštěkla.
"Hodně. Zapomnělas, že jsem Malfyová? Vyrůstala jsem pod dohledem namyšlených krásek. A to krásky, myslím doopravdy." sjela jsem ji od hlavy až k patě kriticky hodnotícím pohledem a pokračovala. "Ty máš dost daleko nejen k jejich bezchybně, upravené vizáži, ale i ke způsobu oblékaní a chování."odložila jsem labelo a schovala ho do kosmetické taštičky.
"Třeba?" dívala se na mě s nejistotou v očích.
"Tak třeba pravý Zmijozelci nedávají najevo svoje pocity. Docela i chápu, proč tě klobouk dal do Nebelvíru. Není to jen otázka dědictví, ty se prostě na Zmijozel nehodíš." oznámila jsem ji. Tvářila se ještě vražedněji než předtím.
"Neber si to nijak zle, ale když budeš ostatním řikat šmejdi a být protivná, tím ze sebe to co jsou oni neuděláš." přemýšlela jsem, jestli mám dodat i to, z čeho bych si mohla udělat skutečný problém s velkým P. Rozum mi radil, vykašli se na to, ale nakonec jsem neodolala.
"Takhle jsi jen směšná kopie!" ušklíbla jsem se na ní pohrdavě. Lidi bez vlastního názoru, kteří se poslušně ženou za svým pasáčkem, vysloveně nesnáším.
Bylo na ni znát, že se přemáhá, aby na mě nezaječela, protože by tím potvrdila vše, z čeho jsem ji obvinila.
Jamile Lily vešla do pokoje, s hlasitým skřípěním zubů Cameronne vyběhla ven. Nejspíš za svými Zmijozelskými "kamarády".
"Co se stalo?" překvapeně pomžikávala Lily.
"Ale nic..." povzdechla jsem si, protože mi bylo jasné, že od tedka to s Cameronne bude ještě větší peklo než předtím. Snad z ní svými "radami" neudělám pravou Zmijozelku. Doufala jsem.
"Všichni Blackovi jsou divní!" oznámila Melanie, která právě vstoupila do místnosti a se kterou jsem se jakž takž spřátelila. Dozvěděla jsem se totiž, že narozdíl od svoji sestry nezbožnuje tolik růžovou. A dokonce se už dají i rozeznat, protože Mel si dala stříbrný kroužek do nosu s tyrkysovým diamantem a Soph má v pupíku růžový pearcing.
"Blackovi..." opakovala jsem po ní zmámeně. Doted jsem si neuvědomila, její příjmení. Jestli se ale jmenuje Blacková, tak proč to potom neřekla? Přoč se nevytahovala se svým dlouhým, čistokrevným rodokmenem a mě neřekla, at zalezu, že jsem zrádce krve? Jedině, že by skutečně nebyla tak úplně čistokrevná a její indentita byla jiná a příjmení Black si prostě jen vypůjčila...
Né, to je blbost... zatřepala jsem hlavou. Nebo není? Vyklouzl mi na povrch dotěrná otázka. Slibila jsem si, že se o tom pobavím s Lily, ale až... někdy... Neměla jsem na to náladu.

"No jo...S tím už bohužel nic neuděláš!" zasmála jsem se a lehla si na postel. Lily šla do kouplelny.
"Kde je vůbec Soph?" zeptala jsem se.
"Někde randí!" pokrčila bezstarostně rameny.
"Vaši rodiče nekouzlí?" hodně zaváhala, neýž vůbec odpověděla.
"Jo, ale s mamčiny strany to je trochu nejisté..."
"Jakože nekouzlí její babička a tak?" pozvedla jsem obočí.
"Jo, nějak tak..." přikývla.
"Aha..." obrátila jsme oči do stropu.
"Hezký kamínek!" poznamenala jsem. "Pojedeš do Krásnohůlek?"
"Nejspíš ne..." povzdechla si.
"Jakto?"
"Nevycházelo by to. Nejlepší studijní prospěch z našeho ročníku maš ty, Lily, Cameronne a poberty, když nepočítám Petigrewa."
"Cameronne?" vyjekla jsem zděšením.
"Jo..."
"Doufám, že si o hodně zhorší průměr!" zadoufala jsem.
"To by stejně nepomohlo, když seznamy budou už zítra..."
"Achjo..." ukončila jsme konverzaci tímto otráveným povzdechem a zhasla světla.
"Jde se spát!" zavrčela jsem na Lily, Mel a Soph.
Měla jsem toho po krk. Snad se z té špatné nálady vyspím...myslela jsem si, když jsem usínala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maya99 Maya99 | Web | 1. října 2009 v 19:53 | Reagovat

Není to o ničem... jsi moc sebekritická. Oslovení Lilko mě fakt dostalo... představila jsem si chudáka Lily jako bramboru :-D
Že by Sirius a Remus měli společnou lásku? Jsem zvědavá na další kapču. Tahle byla suprová

2 Sawarin Sawarin | Web | 3. října 2009 v 20:39 | Reagovat

Moc pěkná kapitola. Povedla se ti.. Těším se na pokračování..:)

3 Jaune Jaune | Web | 3. října 2009 v 21:47 | Reagovat

ta hádka siriuse a remusem byla bezvadná ;)))

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 16. října 2009 v 21:11 | Reagovat

Chudák Cameronne.... néé :D jen do ní!
Lilka je nejlepší, tohle oslovení už dneska vidím po několikáté a furt se směju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama